Gaziantep Kombi MontajıSorunlarınızın çözümü için bizi arayın, anında gelelim.

Gaziantep Su Tesisatçısı
0541 688 08 78

Gaziantep Kombi Montajı

Gaziantep Kombi Montajı servisi olarak Gaziantep ve tüm ilçelerinde tüm Her marka ve model Kombi Montajı taleplerinize anında hizmet veriyoruz. Şimdi hemen Tıkanıklık Açma için bizi 0541 688 08 78 numaralı telefonumuzdan arayabilir veya aşağıdaki canlı destek & whatsapp butonlarından iletişime geçebilirsiniz.

  • Gaziantep kombi montajı
  • Gaziantep kombi montajı yapanlar
  • Gaziantep kombi montajı yapan firmalar
  • Gaziantep Kombi montajı fiyatları
  • Kombi montajı nasıl yapılır
  • Kombi montajı fiyatı

 

Kombi Montajı kombinin asılacağı duvara, tesisat bağlantılarına ve baca çıkışına bakılarak doğru bir şekilde yapılmalıdır.

Kombi bacası mümkün olduğunca kısa tutulmalı ve %3 eğim verilerek yapılmalıdır ki şiddetli yağmurlarda baca içine su almamalıdır. Ters bir eğim verildiğinde baca içerisine su alabilir. Bu durum kombinizin zarar görmesine sebep olabilir.

Bacanın durumuna, gaz, su ve kalorifer tesisat bağlantılarına göre kombi montaj yeri belirlendikten sonra kombiniz duvara sabitlenerek asılacaktır. Duvar düz ve kombi montajı için uygun olması durumunda kolay bir işlem iken bazı durumlarda duvardaki eğim ve girinti-çıkıntılar montaj işlemini zorlaştırabilir. İyi bir kombi montaj ustası bu durumda dahi en sağlıklı ve uygun montajı yapacaktır.

Kombi bacası ve duvara asma işlemi bittikten sonra gaz, su ve kalorifer tesisatı bağlantıları yapılacaktır. Bu işlem esnasında tesisat bağlantı noktasında küçük tadilatlar yapmak gerekebilir. Ayrıca kombi bağlantı seti kullanılmalıdır.

Bu setler iki türlüdür. Birincisi standart ve daha ucuz olan plastik kombi bağlantı setleri, diğeri ise daha pahalı olan pirinç kombi bağlantı setleridir. Biz müşterimizin temin ettiği veya tercih ettiği herhangi bir seti kullanabiliriz.

Fakat ileride daha az sorun yaşamanız için pirinç kombi bağlantı setlerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu setlerde ayrıca genelde sadece su girişlerinde vana kullanılmaktadır. Bunun yerine su çıkışlarında da vana kullanırsanız dört vanayı da kapatarak herhangi bir su boşaltmaya gerek kalmadan ileride kombinizi sökmeniz veya tamir ettirmeniz mümkün olur.

Kombi tesisat bağlantıları da yapıldıktan sonra su bağlantıları açılır ve kalorifer devresine su verilir. Herhangi bir yerde su kaçağı olup olmadığı kontrol edilir.

Okunma 3179 defa

Adres

Ömer ARI
Karatas Mah 384 nolu Cad No: 4b/d
Haskent 4 Sitesi Alti
Şahinbey / Gaziantep

E-Posta

info@gaziantepstartesisat.com

real
time web analytics