Sık SorulanlarGaziantep Su Tesisatçısı: 0541 688 08 78

Filtre Değişim Süreleri

İlk olarak şunu belirtmek isteriz ki eğer ki evinizde Star su arıtma cihazı var ise ve bunların filtrelerini değiştirmek istiyorsanız her değişim süresinde değişim gününü not almanızı tavsiye ederiz.Ama şunu da belirtelim ki biz tüm müşterilerimizin kaydını tutarak değişim zamanı geldiği zaman siz değerli müşterilerimizi arayarak değişim yapılması hakkında bilgi veriyoruz ve talep ederseniz arkadaşlarımızı yönlendiriyoruz ve filtre değişimleri gerçekleştiriyoruz.

1.aşamada 5 mikron sediment filtre bulunmakta ve değişim süresi en fazla 8 ila 10 aydır.Bu süre zarfında mutlaka değiştirmeniz gerekmektedir.Aksi taktirde diğer filtrelere zarar vermektedir.

2.aşamada block karbon filtre bulunmakta ve değişim süresi en fazla 8 ila 10 aydır.Bu süre zarfında mutlaka değiştirmeniz gerekmektedir.Aksi taktirde diğer filtrelere zarar vermektedir.

3.aşamada gac karbon filtre bulunmakta ve değişim süresi en fazla 8 ila 10 aydır.Bu süre zarfında mutlaka değiştirmeniz gerekmektedir.Aksi taktirde diğer filtrelere zarar vermektedir.

4.aşamada membran filtre bulunmaktadır.Cihazın asıl ve en önemli filtresi olup kısacası beyni diyebiliriz.Bu filtrenin değişim süresi 24 - 28 ay olup mutlaka ve mutlaka değiştirilmesi gerekmektedir.Aksi taktirde cihaz hiç bir şekilde arıtım yapmaz ve arıtılmış bir su içmemiş olursunuz.

5.aşamada post karbon filtre yani tatlandırıcı veya mineral filtre denilebilir bu filtre bulunmakta ve değişim süresi en fazla 10 ila 12 aydır.Bu süre zarfında mutlaka değiştirmeniz gerekmektedir.Aksi taktirde cihazın suyundan tat alamazsınız.

Siz değerli kullanıcılarımız sizlerde filtre değişimi veya filtre satın almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Adres

Ömer ARI
Karatas Mah 384 nolu Cad No: 4b/d
Haskent 4 Sitesi Alti
Şahinbey / Gaziantep

© 2022 Gaziantep Star Tesisat