Sık SorulanlarGaziantep Su Tesisatçısı: 0541 688 08 78

Su Arıtma Cihazı Neden Az Su Verir

Şunu belirtmek isteriz su arıtma cihazlarından çıkan su yani kendine ait musluktan çıkan su çok fazla değildir.Kalem kalınlığında su verir.Bunu en başta bilmek gerekir.Peki nedenler nelerdir ve ne yapmak gerekir bunu anlatalım sizlere.

Sebepleri;

- Su basıncınızın çok düşük olması sebebi
- Ön filtre takımınızın ömür süresi bittiği için tıkanmış olabilir.
- Membran filtrenin ömrü bittiği için tıkanmış olabilir.
- Tankınızın havası bitmiş olabilir veya içerisinde bulunan balon patlamış olabilir.

Yapılması gerekenler ;

- İlk olarak su basıncınız çok düşük ise ve cihazınız muhtemelen pompasız olduğunu varsayarsak mecburen ya cihazınıza pompa taktırmanız gerekmektedir.Yada pompalı bir su arıtma cihazı almanız gerekmektedir.

- Ön filtre takımının normal kullanım süresi 6 aydır.Ama yinede kullanıcılarımız 8 aya kadar kullanabilir.Hiç kullanmasa dahi yani o evde su arıtma cihazı hiç kullanılmasa dahi mecburen 8 ayda bir değiştirmeniz gerekmektedir.Aksi taktirde cihazda bulunan ön filtrasyon sistemi kaba partiküller tarafından çevrilerek cihazın tıkanmasına sebebp olurlar.Bu sebepden dolayı eğer ki suyu az alıyorsanız ön filtreyi değiştirmeniz gerekmektedir.

​- Membran filtre cihazın en önemli filtresi olup aslında cihazın beyni diyebileceğimiz bir görevi bulunmaktadır.İlk 3 filtrenin yani ön filtrenin arıtamadığı tüm zararlı maddeleri arıtarak atık sistemi sayesinde dışarı atmaktadır.Bu filtrenin ömrü en fazla 24 ve 28 ay civarındadır.Bu filtre hiç bir şekilde çalışmaz ise su vermesi falan imkansız olur ve arıtma sistemi gerçekleşmez.

- Eğer ki cihazınıza ait tankın havası bitmiş ise herhangi bir petrol ofisine giderek cihazınıza ait olan tanka 6 barlık bir hava basın ve deneyin.Ve hava bastıktan sonra halen su vermiyorsa demek oluyor ki tankınızın içerisinde bulunan balon patlamış demektir.Ve artık yapacak bir şey yoktur.Yapmanız gereken yeni bir tank almanızdır.

Gaziantep Tıkanıklık Açma

Gaziantep Tıkanık Açma

Adres

Ömer ARI
Karatas Mah 384 nolu Cad No: 4b/d
Haskent 4 Sitesi Alti
Şahinbey / Gaziantep

© 2022 Gaziantep Star Tesisat